Akcja #otwieraMY przybiera na sile! Jak przetrwać kontrole policji i Sanepidu?

 

Kilka dni temu ruszyła akcja #otwieraMY, będąca formą protestu wobec rządowych obostrzeń dotyczących zamrożenia wielu gałęzi gospodarki z powodu pandemii koronawirusa. Wspomniana akcja to ogólnopolska inicjatywa przedsiębiorców polegająca na ponownym otwieraniu restauracji, barów, pubów, kawiarni i dyskotek, jak również baz noclegowych, wbrew zaleceniom rządu. Przypomnijmy, że rząd właśnie przedłużył obowiązujące restrykcje o kolejne dwa tygodnie, czyli do końca stycznia 2021.

Jako pierwsi zbuntowali się górale pod hasłem „góralskie veto”, którzy zapowiedzieli otwarcie stoków narciarskich, restauracji i miejsc noclegowych począwszy od 17 stycznia. To pociągnęło za sobą decyzje przedsiębiorców z całej Polski o stworzeniu ruchu #otwieraMY.

Co grozi przedsiębiorcom, którzy wezmą udział w akcji? Jak wygląda kontrola Sanepidu? Jak zachować się podczas kontroli policji i Sanepidu? Czy ograniczenie działalności to zakaz?

Na te i wiele innych pytań wyczerpujących odpowiedzi udzielamy w najnowszym filmie poświęconym wsparciu przedsiębiorców.

Zapraszamy do oglądania i zadawania pytań!