Czy można otworzyć branżę fitness?

Branża fitness, czyli kluby i siłownie, to już kolejny obszar, który dołącza do akcji #otwieraMY. Wielu przedsiębiorców ma wątpliwości, jak to zrobić wbrew co prawda zaleceniom rządu, ale jednak zgodnie z prawem. Czy to możliwe? Okazuje się, że są na to sposoby.

Skoro normalna działalność klubów fitness jest zakazana, to warto się zastanowić nad ofertą podnajmu sal do ćwiczeń. Jeśli jesteśmy właścicielem takiej sali, to nie będzie to stanowiło problemu – w innym przypadku musimy sprawdzić, czy nasza umowa wynajmu nie zakazuje nam podnajmowania sal osobom trzecim. Gdy nic nie stoi na przeszkodzie – możemy podnajmować obiekt naszym klientom, jako trenerom, których nawet nie zobowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa podczas treningu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyśmy podnajmowali nasz lokal innym branżom – tu w zasadzie ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Co jeszcze można zrobić, aby przywrócić do życia naszą działalność związaną z branżą fitness? Więcej porad prawniczych w tym zakresie znajdziecie w naszym najnowszym filmiku. 

Gorąco polecamy!