Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji łączy Polaków?

Mijają kolejne dni od ogłoszenia wyroku TK, a wciąż temat jest poruszany zarówno w mediach mainstreamowych, jak i społecznościowych. Cały czas odbywają się również protesty, choć ich skala nieco zmalała. Sprawa jednak w dalszym ciągu skłania do dyskusji. 

Według ekspertki od marketingu i zarządzania wizerunkiem marki osobistej, Anny-Marii Wiśniewskiej, naruszenie tzw. kompromisu aborcyjnego będzie miało swoje skutki
w perspektywie wieloletniej. 

Zaznaczyła: „Kompromis aborcyjny był wypracowany przez lata i na lata, a ludzie tak naprawdę dopiero zaczęli ten stan akceptować. Rząd to naruszył, więc moim zdaniem protesty będą przybierać na sile i wkrótce do kobiet dołączą również inne grupy”. Anna-Maria Wiśniewska przyznała, że sama również chodzi na protesty i podkreśliła, że zrzeszają one kobiety ze wszystkich środowisk, nie tylko feministycznych i lewicowych. 

Jednocześnie zaznaczyła, że potępia wszelkie akty wandalizmu, które zdarzają się podczas tych protestów. Powiedziała: „Jestem za tym, żeby demonstrować swoje niezadowolenie w sposób, który nie narusza prawa – zwłaszcza, że incydenty związane z wandalizmem wytrącają nam argumenty z rąk. Brakuje mi prawdziwego lidera, który wyznaczałby granice”.

O czym jeszcze rozmawiano? Zobaczcie koniecznie nasz najnowszy odcinek poświęcony prawom kobiet.