Sąd Rejonowy w Sopocie odmówił ukarania managera otwartej wbrew rządowym zaleceniom dyskoteki.

Niedawno w Sopocie odbyła się dyskoteka – wbrew rządowym zaleceniom. Pojawiła się tam policja celem ukarania organizatorów. Funkcjonariusze – co wynika z oficjalnego komunikatu – skierowali swe kroki nie w stronę ustalenia odpowiedzialności za wykroczenie i złamanie restrykcji rządowych, ale prawdopodobnie w celu sprawdzenia, czy doszło do narażenia na utratę zdrowia i życia wielu osób (chodzi o artykuł 165 kodeksu karnego: „Kto sprowadza )niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo choroby zwierzęcej lub roślinnej”).

Co to oznacza?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w Polsce już zostało ogłoszone zagrożenie epidemiologiczne, później (również w marcu) stan epidemii. Skoro tak, to jak można sprowadzać zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem, skoro ono już jest?

Wniosek do sądu jednak i tak wpłynął i dotyczył zarzutu o niestosowanie się do rządowych restrykcji. Decyzja sądu była jednak odmowna i nikt nie został ukarany.

Co z tego wynika?

Zobaczcie koniecznie nasz filmik poświęcony temu ciekawemu tematowi.